اسحاق باشویس سینگر (Isaac Bashevis Singer) نویسندۀ یهودی آمریکایی و برندۀ جایزۀ ادبی نوبل (۱۹۹۱-۱۹۰۲)

در مقابل موجودات دیگر، تمام انسان‌ها مانند نازی‌ها هستند. انسان‌ها در صورتی ظلم را می‌بینند که خود قربانی باشند، در غیر این صورت کورکورانه و بدون فکر کردن قربانی می‌کنند. گاهی مردم می‌گویند انسان‌ها همیشه گوشت خورده‌اند، گویی این موضوع، ادامۀ این کار را توجیه می‌کند. بر اساس این طرز تفکر، نباید مردم را از قتل مردم دیگر باز داریم چرا که این کار نیز از ابتدایی‌ترین زمان‌های تاریخ انجام می‌شده است. من برای سلامتی خودم گیاه‌خوار نشدم، من این کار را برای سلامتی مرغ‌ها انجام دادم. من فکر می‌کنم، دین آینده بر اساس گیاه‌خواری پایه‌ریزی خواهد شد. تا زمانی که مردم خون حیوانات بی‌گناه را می‌ریزند، هیچ صلح، هیچ آزادی و هیچ هماهنگی میان مردم نمی‌تواند وجود داشته باشد. کشتار و عدالت نمی‌توانند در کنار هم قرار گیرند. من حیوانات را برتر یا حتی برابر با انسان‌ها نمی‌دانم. دلیل رفتار شایسته با حیوانات، بر این حقیقت استوار است که ما اشرف مخلوقات هستیم. ما تنها گونه‌ا‌ی هستیم که قدرت تصّور، تفکر و انتخاب اخلاقی را دارد و دقیقاً به همین دلیل، این وظیفۀ ماست که حقوق حیوانات را بشناسیم و به آنها احترام بگذاریم. این سوالات به همان اندازه مرا آزار می‌دهند که ۵۰ سال پیش آزار می‌دادند. چرا کسی به دنیا می‌آید؟ چرا کسی رنج می‌کشد؟ در مورد من، رنج حیوانات هم مرا به شدت غمگین می‌کند. می‌دانید که من گیاه‌خوار هستم. وقتی می‌بینم مردم چقدر نسبت به حیوانات کم‌توجه هستند و چقدر راحت با این مسئله کنار می‌آیند که نوع بشر هر کاری می‌خواهد با حیوانات انجام می‌دهد چون چاقو یا تفنگ دارد، این به من احساس بدبختی و گاهی خشم در مقابل قادر مطلق می‌دهد. حرف من این است: “آیا لازم است افتخارتان با رنج این همه حیوان بی افتخار، موجودات بی‌گناهی که تنها می‌خواهند چند سال در صلح زندگی کنند پیوند بخورد؟” من احساس می‌کنم حیوانات همانقدر گیج هستند که ما هستیم. با این تفاوت که آنها حرفی ندارند که بزنند. من گمان می‌کنم تمام زندگی می‌پرسد “من اینجا چه کار می‌کنم؟”

حیوانات خانگی حیوانات ,مردم ,انسان‌ها ,هستیم ,انجام ,برای سلامتی ,باشویس سینگر ,اسحاق باشویس ,اسحاق باشویس سینگر منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

jaylasbvl48 Local پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان فست دانلود دانلود اهنگ دیس لاو::کارک موزیک ↜هنوز هم من↝ قیمت خودرو تولیدی بند رخت آپارتمانی بهترین سایت